Фотогалерија садржи 14 фотографија
Општина Нови Кнежевац је успешно презентована на Првом сајму земљорадничких задруга и младих домаћина села Србије „Младенци“, одржаном од 22. до 24. марта у Зрењанину. Генерални покровитељи Сајма били су Влада Републике Србије – Кабинет за регионални развој и координацију рада јавних предузећа и Српска академија наука и уметности. Сајам је симболично назван „Младенци“ јер се верује да само млади могу да помогну опоравак села, али и опстанак Србије, будући да нас је из године у годину све мање и мање. Зато је за почетак ове манифестације одабран 22. март, дан у којем се обележавају Младенци, који се прослављају за срећан брак и благостање. Сврха ове манифестације, која је у Зрењанину окупила око 2.000 учесника из стотинак општина, је свеукупна помоћ српском селу.
Новокнежевачку општину су у Зрењанину представљали чланови Општинског већа Ирена Славковић, Александра Ранковић и Роберт Јакша, 15 пољопривредника, Актив жена Банатско Аранђелово, угоститељи Средње школе „Доситеј Обрадовић“, културно уметничка друштва „Милан Ајваз“ из Српског Крстура и „Банат“ из Новог Кнежевца и Удружење грађана „Кекнефелејч“ из Новог Кнежевца.
Тродневна сајамска смотра је протекла у знаку трибина, саветовања, презентације производа и културно – уметничког програма.
Влада Републике Србије је недавно покренула пројекат „500 задруга у исто толико села“, а сајамска манифестација у Зрењанину је осмишљена као значајан допринос повратку на село. „Младенце“ је пропратио и Милан Кркобабић, министар за регионални развој у Влади Србије.
-Пред нама је озбиљна дилема, да ли ће нам Србија бити три града – Београд, Нови Сад или Ниш, или ће бити 4.700 насеља, рекао је Кркобабић. -Ја сам за то да Србију представља тих 4.700 насеља. Да у сваком од тих насеља имамо задругу, школу, амбуланту, цркву,…Оне основне ствари које једно насеље чине насељем. Да будемо поштени – данас рећи младом човеку: немој да идеш из Србије, не значи много. Уместо тога „немој да идеш“, хајде да му понудимо нешто што ће их задржати. И баш зато правимо тих 500 задруга у исто толико села. Покушавамо да објединимо људе, те мале поседе, да могу да буду значајни робни произвођачи, да могу да живе.
Пољопривредници у Војводини, поготово они млађи од 40 година, такође могу да рачунају на подршку и помоћ Покрајине.