Фотогалерија садржи 6 фотографија (Фото: Златан Фехимовић)
На седници Скупштине општине, одржаној 29. јуна, дата је сагласност на Одлуку о расподели добити ЈКП „7.октобар“ и усвојен је финансијски извештај месних комуналаца за 2017. годину. Према речима директорке ЈКП „7.октобар“ Бојке Јанчић, нераспоређена нето добит предузећа за прошлу годину износи нешто више од 4,2 милиона динара. Од тога се 10 одсто – односно 421.706 динара распоређује Општини Нови Кнежевац, као оснивачу, а остатак је нераспоређена добит предузећа.
Месни комуналци су 2017. године остварили укупне приходе вредне нешто више од 118 милиона динара. Значајан је податак да су лане ненаплећена потраживања била већа од 38 милиона динара. Али, захваљујући успешној пословној политици у овој години, ненаплаћена потраживања су за шест месеци смањена за 11 милиона и сада износе 26,9 милиона динара.
Учествујући у претресу, председник Одборничког клуба СНС, СВМ и СПС Радован Јанчић је нагласио да ће ЈКП „7.октобар“, по налогу председника Општине др Радована Уверића и Општинског већа, део добити уплатити на рачун општинског буџета, док ће остатак добити бити уложен у развој предузећа.
-Председник Уверић инсистира на нултој толеранцији у односу на ненаплаћена потраживања, рекао је Јанчић.- Комуналци у том правцу и делују, тако да су ненаплаћена потраживања смањена за 11 милиона динара, а на основу репрограма остварен је и приход од камата вредан милион динара. Резултати рада ЈКП „7. Октобар“ су добри, много бољи ове, него прошле године.
Скупштина је већином гласова усвојила и Одлуку о изменама и допунама Одлуке о буџету Општине за 2018. годину. Како је образложила начелница за буџет и финансије Јелена Баљковић, ребалансом су укупни приходи и примања, заједно са неутрошеним средствима из ранијих година, као и расходи и издаци за 2018. годину пројектовани у износу од 552 милиона динара, што је у односу на важећи буџет пораст од шест одсто – односно повећање за 31,64 милиона динара.
-У 2018. години је планиран наставак изградње бициклистичке стазе, градске канализације, реконструкција водоводне мреже, санација и реконструкција путева и улица у Новом Кнежевцу и насељеним местима, изградња спортских и рекреационих објеката, улагање у индустријску зону и израда различите планске и пројектно – техничке документације и друго, рекла је Баљковићева.
Радована Јанчић истиче да је 40 одсто средстава буџета Општине усмерено на инвестиције и текуће одржавање, за разлику од претходног периода када је за развој улагано свега петнаестак одсто буџета.
-У нашој општини је учињен огроман напредак, истиче Јанчић.- Председник Уверић инсистира на равномерном улагању у Новом Кнежевцу и у селима, тако да су модерни путеви изграђени у Банатском Аранђелову и Српском Крстуру. Председник Владе Војводине Игор Мировић је недавно изјавио да ће у Новом Кнежевцу бити изграђена спортска хала, за коју је Покрајина обезбедила нешто мање од 100 милиона динара. А, Нови Кнежевац је једна од четири општине у Војводини које још увек немају спортску халу. Захваљујући Канцеларији за јавна улагања Владе Републике Србије биће саниране зграде ОШ „Јован Јовановић Змај“ у Новом Кнежевцу и Банатском Аранђелову. Радови у Банатском Аранђелову ће почети на јесен, а ми ћемо обезбедити адекватно место за наставу за тамошње ђаке у првом полугодишту наредне школске године. У нашој општини се остварује огромни резултати. Председник Општине др Радован Уверић испуњава сва обећања које је дао, тако да ће Нови Кнежевац бити још боље место за живот. Остварена је одлична сарадња са Владом Србије и покрајинским секретаријатима.
Одборници су усвојили и Годишњи програм заштите, уређења и коришћења пољопривредног земљишта Општине за 2018. годину. Као народни посланик и члан Одбора за пољопривреду, шумарство и пољопривреду Радован Јанчић је истакао да је наша општина једна од 27 локалних самоуправа у Србији која је на време усвојила Програм. Јанчић најављује да ће ове године процес издавања државног пољопривредног земљишта у закуп бити завршен до краја септембра.
-У складу са захтевом пољопривредника повећали смо број лицитационих јединица, како би што више грађана учествовало у процесу издавања у закуп државног пољопривредног земљишта, рекао је председник Опшпине др Радован Уверић. –Имамо укупно 368 лицитационих јединица, од тога је 117 јединица површине до пет хектара, 160 јединица је површине од пет до 20 хектара, 85 јединица – од 20 до 100 хектара, а свега шест лицитационих јединица је веће од 100 хектара. И даље смо отворени за сугестије заинтересованих пољопривредника на величину парцела.
Скупштина је, на крају, донела Одлуку о организовању службе за пружање правне помоћи грађанима Општине.