На територији наше општине евидентирано је 30 дивљих депонија, лоцираних изван насељених места, а једина регистрована депонија, на путу према Српском Крстуру, више се не користи и предвиђена је за санацију у наредном периоду.
–Као једна од општина, оснивача Регионалне депоније Суботица, ми смо једина општина која 100 одсто кућног отпада, који прикупља ЈКП „7.октобар“, пласирамо на Регионалну депонију, каже председник Општине др Радован Уверић.-То је прилика коју ми, као грађани, треба да искористимо и смањимо број дивљих депонија које су срамота за нашу општину. Приметили смо последњих месеци, са почетком пролећа и процеса чишћења, да су букнуле дивље депоније, као и да се гомила смеће на регистрованој депонији.
Председник Уверић апелује на грађане да не стварају дивље депоније и да кућни одпад износе на улице, по плану одношења смећа ЈКП „7.октобар“. Уколико грађани имају намештај за бацање треба да позову месне комуналце, који ће по договору преузети тај отпад и проследити га на Регионалну депонију. Информације о одношењу грађевинског отпада такође се добијају у ЈКП, а место за одлагање грађевинског отпада је на изласку из Новог Кнежевца, на путу према Српском Крстуру, да би грађевински отпад накнадно могао да се распростре и насипа.
Председник констатује да је страшно видети, при уласку из Европске уније у нашу земљу, депоније на територији наше општине.
-Дао сам налог пољочуварима да чешће обилазе све депоније и да опомињу грађане због недозвољеног одлагања смећа, каже председник. -За сада је реч само о опоменама, а касније ћемо несавесне грађане кажњавати, уколико је то једини начин.
Депоније су узроковале и ширење популације глодара. Локална самоуправа је спровела дератизацију како на депонијама, тако и у свим насељеним местима. Депоније јесу ругло, али су и извор заразе и негативно се одражавају на наше здравље.