На данашњем, традиционалном такмичењу у кувању рибље чорбе које организује Општина, уприличеном на обали Тисе у Новом Кнежевцу, надметало се 70 кулинарских екипа, од којих је чак 15 било из суседне Мађарске. Спонзор такмичења била је „Алева“.
-Задовољни смо бројем такмичара којих је дупло више него прошле године, каже Недељко Кришанов, члан Општинског већа.- Такмичари су задовољни, лепо се друже, а забавља их оркестар „Банатски валц“ из Кикинде. Кулнари су се окупии из Новог Кнежевца, Кањиже, Кикинде, Зрењанина, Сенте, Бачке Тополе, махом из Војводине, а имамо чак и екипе из Мађарске, тако да је ово, на неки начин, међународно такмичење. Надам се да ће сваке године бити све више екипа.
Председник осмочланог жирија био је Имре Сабо из Горњег Брега, витез првог реда белог стола из Мађарске и председник за војвођанске куваре.
-Најважније за добру чорбу је да буде добра риба, да буде мешана, шаран свакако, а онда амур и толстолобик, каже Имре Сабо.- Потковица треба да буде лепо скувана, а паприка мора ду буде лепе боје из наших крајева – Новог Кнежевца, Мартоноша. Гледамо укус, густину. Кувари стављају и „Алевин“ зачин за рибљу чорби, који је најбољи у Србији, па и у Мађарској, али он мора да се кува најмање сат времена.
Председник жирија није први пут на новокнежевачкомтакмичењу, а по његовом мишљењу боља је рибља чорба од тиске рибе, него од дунавске. Оцењује чорбе широм Србије, као и у Мађарској, Хрватској, Словачкој и, како каже, нема слободан викенд.
Војислав Ђорђев је, са својом екипом, дошао из Деске (Мађарска). Није желео да ода рецепт за чорбу док се не прогласи победник.
-Кува се рибља чорба у Дески (имамо Мориш), каже Војислав Ђорђев.-Научио сам да кувам чорбу од мог старог и од деде. Овде смо дошли заједно – Срби и Мађари и добро се слажемо.
На данашњем такмичењу, по одлуци организатора, нису проглашени апсолутни победници. Додељено је више бронзаних, сребрних и златних медаља, више пехара, као и робне награде у виду роштиља, котлића и електричних апарата – од телевизора до блендера.