ГРАД БУДУЋНОСТИ
Општина Нови Кнежевац је учествовала на Београдском сајму туризма, од 23. до 26. фебруара. Новокнежевчани су на свом штанду презентовали каталог под слоганом „Град будућности, природе и културе“. Истакнути су: знаменити објекати, Тиса и цветања реке, Стари парк (који је споменик пејзажне архитектуре под заштитом државе), Мотел „Ловац“, ловачка удружења, риболовачки потенцијали, пчеларство и банатска храна.
-Штанд је био веома добро посећен, каже народни посланик Радован Јанчић. -Ући ћемо у туристичку мапу Риболовачког савеза Србије, као јако занимљива дестинација за риболов. Бројни посетиоци нашег штанда су тражили да до лета уредимо плацеве за камповање. Простор и парцеле за кампере на Тиси имамо, преостаје нам да уредимо терен. Многи ловци су посетили штанд и преузели бројеве телефона сва четири ловачка удружења која делују на територији наше општине. Потенцијалним туристима смо понудили и посету дворцима. Урађене је веома добра презентација. Изражена је и велика заинтересованост гостију за гранични прелаз Ђала – Тисасигет, са суседном Мађарском. Пошто је, на тој релацији, у близини Сегедин – постоји могућност за организовање туристичких маршрута. У сарадњи са Покрајинским заводом за заштиу природе започели смо уређење парка. На тај начин битно повећавамо наше потенцијале.
Након Сајма туризма, очекивања су велика. А, Риболовачки савез Србије планира да у годишњи календар уврсти новокнежевачке традиционалне манифестације: „Град на води“ – такмичење у кувању рибље чорбе и „Лагани тиски спуст“ – плутање на реци неконвенционалним пловилима.
Пошто туристичке организације, на основу законских ограничења, могу бити формиране у општинама са више становника, Новокнежевчани планирају организацију, деловање и ширење потенцијала посредством Туристичке организације Војводине.
На листи овдашњих туристичких потенцијала је и Етно село – Подлокањ (дело Миливоја Бате Клепића), које обухвата обновљене, ушорене банатске куће, јединствену галерију икона наивне уметности у изложбеном простору Задружног дома у селу, скулптуре академског вајара Саве Халугина и ћуприје.
Поред тога, на листи туристичке понуде новокнежевачке општине презентовано је, први пут, пчеларство и то не само као хоби и Божји дар, него као озбиљан посао. Локална самоуправа, стога, планира да већ овог лета организује изложбу пчелињих производа.